Yazarak para kazanma

Aldım elime kağıdı kalemi başladım yazmaya. Yaz allah yaz bitmedi gitti yazarak para kazanmaktan bahsedecek derken neler yazabilir de internetten ,evden, siteden blogdan aklınıza ne gelirse cep telefonundan bile kolay  para kazanmaktan bahsediyorum.

Ne Yazayım da Nasıl Para Kazanırım ?

Rıfkı ile abi işte konunun cıncığına biraz erken bastın dedi. Yazarak nasıl para kazanılır kısmına geçmeden neler yazılabilir? Fikir vermek adına nokta nokta kısımlarını sizler yazarak para kazan olarak algılayın. Haydi bre bismillah…

 • blog yazarak para kazanma
 • makale yazarak …..
 • içerik yazarak ….
 • kod yazarak …
 • kitap yazarak…
 • altyazı yazarak…
 • bot yazarak …
 • deneme yazarak…
 • dilekçe yazarak…
 • dergilere yazı yazarak …
 • tez yazarak…

Bakın gördünüz mü yazarak para kazanabileceğiniz ne kadar çok şey varmış çok uzatmadan hepsine kısa kısa değinmek istiyorum.Blogdan yazarak para kazanmak bunların içindeki en babası diyebilirim.Adsense amca ile aranız çok iyiyse bir blog altın yumurtlayan kazınız olacaktır. Dolar da bu kadar değerliyken reklam gelirleri ve reklamdan para kazanma çok daha önemli hale geliyor.

Makale yazarak, bu yöntem R10 gibi baba sitelerde kişilerin içerik üretmek istemediği fakat seo açısından da özgün içeriğe önem veren şirket ve site sahiplerinin kullandığı yöntem.Makaleleri başkalarına yazdırarak blog veya sitelerini güncel tutuyorlar. Sizler de bu kişiler için makale yazmış oluyorsunuz. 100 kelimesi 1 TL gibi miktarlardan anlaşma sağlayıp bundan kolay para kazanmanız mümkün. Emek sonuçta ,insan gücü ve aklı çok değerli.

İçerik yazarak , bu yöntemse makale ile eş değer ama birebir aynısı değil. İçerik yazarlığı popüler bir meslek hatta geleceğin mesleği bile olabilir. İlk 500 de yer alan zenginlerin artık internet site sahiplerinin yeri sağlamlaştıkça gelir de tabana doğru artacak haliyle..

Kod yazarak, kod yazmak için daha çok programlama bilginizin olması gerekli. Bilgisayarla içli dışlı değilseniz ve kod yazmak sizin için hala sevimsiz bir şey ise bu yöntemden arkanıza bakarak kaçabilirsiniz. Web tasarımı ve site yapma işlerini de bu kategoriye koyabiliriz.

Kitap yazarak, kendinizi duygusal ve sanatsal bir yapıda buluyor iseniz ben yazarım insanlar okur . Tutulur benim kitaplarım ,edebiyatı da severim gibi düşünceler ile yazmak sizin için hobi olmaktan çıkara bir gelir kapısı haline gelebilir. Kitaplar güçlü iletişim araçlarıdır. Dostun yoksa kitabı aç oku derler. Konuşacak bir şey olmadığında ya da kendi başına kalıp karalamak istediğimiz zamanlar olmuştur. Kitap yazmak ,yazar olmak değerli bir değerdir. E-kitap da önemli artık, yavaş yavaş insanların normalleştirdikleri kavramlardan bir tanesi E-kitap yazıp internetten para kazanan çok insan var.

Altyazı yazarak ,belki de en ilginci bu gelecek sizlere ,bunu açıklamak istiyorum. Online film sitelerini hepimiz biliriz .En azından bir kere bile fullfilmizlesene sitesine girmişliğimiz vardır.İşte Türkçe altyazılı olan filmlerdeki o yazıları yazmak da bir hüner işi bu abiler ,ablalar bu işi yapan kişiler .Film izleme sitelerinde gelir çok yüksek olunca haliyle bu işinde parası tatlıdır diye düşünüyorum.

Evde tez yazarak ,bak işte bu iş tembel yüksek lisans öğrencilerine yapılan bir hizmettir. Kişi kendi tezini yazmaktan acizdir. Okunacak onca kaynak incelenecek makaleler vardır.Siz bu akıllı zatın yerine bu kaynakları tarayarak evde tez yazarak para kazanabilirsiniz.

Yazarak para kazanma ile ilgili söylemek istediklerim bu kadar . Başarmak için sabır ve tutarlılık esastır diyerek internetten para kazanma yolları ile bildiklerimi günlük tadında gayri resmi bir şekilde anlatmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir