Tesbih Yaparak Para Kazanma

İnternetten para kazanma gibi bir düşüncem hiç olmadı diyorsan senin için tesbih yaparak para kazanmaktan bahsedebilirim. Sermayesiz işler sınıfında olmasa bile kendine yeni bir iş kurmak isteyenler için düşünülebilir. Tesbih ustası olmak için öncelikle yapman gereken youtube üzerinde tesbih yapımı ile ilgili videoları izlemek olacaktır. Bir bak bakalım bu iş senin yapabileceğin türden bir iş mi ? Senin için izlemen gereken tesbih yapımı öğrenme videolarını yazının ilerleyen kısımlarında paylaştım.

Tesbih yada tespih artık sen nasıl istiyorsan öyle oku. Yapımı zahmetli ,emeği bol bir sanat dalı herkes tesbih ustası olabilir mi ? Bence olur neden olur herkes bisiklet sürmeyi öğrenebiliyorsa tesbih yapmayı da öğrenebilirsiniz. Tabi ki de sizden tesbihci nuri olmanızı beklemek olmaz. Adam bu işe 30 yılını vermiş elinden tonla tesbih geçmiş. Fabrikasyon üretim çıktıktan sonra bu işlerin değeri kaybolsa da yeni başlayan bir usta tesbihi 1 hafta gibi bir sürede yapabilir. İlerleyen zamanlar da eliniz alışacak ve bu süre iki güne kadar inecek. İlk başlarda eşe dosta hediye tesbih yaparak başlarsınız. Sonradan eliniz alıştıkça malzeme parası hariç ustalık için 300 TL gibi bir ücret ile yapmaya başlarsınız. İnternetten para kazanma ile ilgin yok dedim ama bunları pazarlamak için instagram ,facebook gibi sayfalarda yaptığın ürünleri tanıtmalısın. Kendine ait bir web siten yada blog siten olursa yaparken nasıl yaptığını görseller ile birlikte zengin bir blog sahibi olman da gerekebilir

Tesbih yapımı için malzeme seçimi önemlidir. Aklıma gelen malzemeleri sıralamak isterim.

Kehribar , tesbih ile özdeşleşmiş maddedir. Sıkma ,Ateş ,Kaya kehribar olmak üzere de piyasada bulunur. En değerlisi baltık denizinden çıkan kaya kehribardır.Gr ile satılır fiyatı ise aşağı yukarı 2$ gibi bir bedel sanırım. Sıkma kehribar , kimyasal bir karşımla ile elde edilen yanmaz kaliteli plastiğin diğer adıdır. Eski osmanlı da tarihleşmiş 80-90 -200 gibi yıllardan bahsedilen eski formül olarak da adlandırılan maddedir. Tesbih hastaları çok fazla olduğu için iyi para kazanmak mümkündür.Sıkma kehribar hammadde olarak daha ucuz diyebiliriz. Kg fiyatı 250 TL gibidir.

Ağaç sınıfı tesbihler de kuka,narçıl,öd ,blackwood ,kral ağacı,zeytin ağacı tutulan tesbihlerdir. Özellikle eli terleyenler için narçıl tesbihler yaz aylarında vazgeçilmezlerden olur. Önemli olan ustalık fiyatı olduğu için tesbih yapımı ile uğraşanlar hepsinden para kazanırlar. Gerisi müşterinin zevkine ve isteğine kalmış

Tesbih yapımı öğrenmek için en ideal eğitimi Volkan sevindik veriyor. Youtube kanalı üzerinden hem tanıtım hem de para kazanma modelini seçen ustamızın çok takipçisi var .Buyurun buradan videolarını izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir