Para Kazanmanın Yolları

Hepimizin ihtiyacı olan şeyden bahsetmek adına araştırmalar ,yazılar fikirler ve yollar deneyerek bir yazı dizisi oluşturmak istedim. Bu aralar çok popüler olan internetten para kazanma fikri doğasında yani özünde kısaca “para kazanma ” diyebiliriz. Dolar her geçen gün artıyor ve üzülerek söylemeliyim ki Türk paramız her geçen gün değerini kaybediyor. Boşluktan mıdır yoksa ekstra bir gelir kapısı arayışımızdan mıdır bilinmez kendimi bir deryanın içerisinde buldum. Para kazanma ile ilgili tonlarca site ,kitap vs her şey var fakat adam akıllı düşüncelerini hislerini paylaşan bir blog olmadığını fark ettim.

Öğrenciyiz okul da bitti yaz dönemi aylak aylak gezeceğine biraz araştırma yap eve bir katkın olsun yan gelir yada ek gelir elde etmenin bir yolunu bul dedim. Kendimce denediğim para kazanma yolları olmadı değil hepsini üç aşağı beş yukarı denedim. Blog yazarak para kazanma fikri bana cazip geldi. O kadar araştırıyorsun bu deneyimlerini insanlar ile paylaşsan sen belki aylarca aradığın şeyleri insanlara daha kolay sunsan bu da bir hizmet olur. Para kazanma ile google da arama yapan kişiler de doğru bilgiye en kısa zamanda ulaşmış olur diye düşünerek bismillah çektim.

Üzgün leyla bu işler kolay olmuyor….

Para Kazanma Yolları

Evet sen belki de kolay para kazanma yolları arıyorsun ama hiç birşey efsane internet zenginleri haberleri gibi değil. Bir xticaret diye bir zımbırtı çıktı . Para kazanmanın yollarını anlatan setler vs gibisinden bir ton şey sattılar. Sattılar demeyim onlardan bende çok aldım. Boş mu değil fakat ne bileyim hani bir tuşa basacaksın da zengin olacaksın gibi bir olay değil bu para kazanma işi onu anlatmak istiyorum.

Bugün bir yazı okudum bu hayatta üç tane hobin olsun diyor. Birisi para kazanmak için birisi seni canlı tutmak için birisi de yaratıcılığını geliştirmek adına olsun . Buradan anladığım hobilerinin birisinden para kazanmayı başarabilmelisin. Severek yaptığın bu üç hobi seni başarıya götürecektir. Otur bir düşün şu an bilgisayarın başında yalnızsın ya da cep telefonunun o minicik ekranından bu yazdıklarımı okuyorsun. Para kazanma yolları diye aratarak nereye kadar başarıya ulaşabileceğini düşünüyorsun. Seni diğer insanlardan farklı ve özel kılan şey nedir. Mutlaka diğerlerine göre daha iyi yaptığın birşey olmalı değil mi ?

Diyelim ki bu üç şeye karar veremedin .Rıfkı dedin bana üç şey söyle de para kazanalım hiç merak etme ben araştırdığım her şeyi bu para kazanma yolları sayfasında ekleyerek güncelleyeceğim. Bende nasıl bir ampül yaktı öncelikle ondan bahsedeyim . Az çok wordpress bilgim var gittim bir domain araştırması yaptım . Domain nasıl alınır ? bu konuda bir araştırma yapmanını öneririm. Benim yaptığım insan psikolojisini google üzerinde aramalar üzerinden analiz etmek domain isimlerini genellikle aratılan cümlelerin ne kadar arama hacmi var ona bakarak alırım. Amacım ne idi para kazanmak ,internetten olsun evden olsun para kazanma fikirleri ile ilgileniyorum. Yazarak para kazanmanın gerçek olduğunu düşünenlerdenim . O halde dedim parakazanmayollari.org adresini boşta olduğunu görünce hemen satın alayım dedim.

İlla ki benim yolumdan gitmek zorunda değilsin . Kendini en iyi tanıyan sensin .Benden yardım istersen bu üç hobi ile ilgili aşağıda bir yorum paylaş yol göstermeye çalışalım. Free lancer çalışanlara hep özenmişimdir. İnsanlarda olağan üstü yetenekler var bu sayede evlerinden mesai kavramı olmadan para kazanabiliyorlar. Seninde yapabileceğin bir kaç örnek sıralamak isterim.

Madde madde gidelim kafalar leyla olmasın..

  • Logo tasarımı yapmak: Para kazanmak mümkün..

Her geçen gün yeni bir şirket açılıyor. Ve kurumsallaşmak adına bu insanlar kendilerini temsil edecek bir logoya ihtiyac duyuyorlar. Vektörel çizim programlarına biraz aşinaysan ya da photoshop biliyorsan logo tasarlamak senin için çok basit olacaktır. İnsanlar kolay beğenmez bir logoyu tasarlarken ne istediklerini iyi öğrenip ona göre bir çalışma yapmalısın . Yapmış olduğun çalışma örneklerini de en az 6 çeşit yapıp aralarından beğendiği logoyu seçmesini sağlayarak para kazanma imkanı bulabilirsin.

  • Sizin için video düzenleyebilirim diyerek para kazanma…

Youtube artık şarkı türkü videoları izleme platformu olmaktan çok daha fazlası olduğunu artık kanıtladı . Neredeyse sözlüğe bile youtuber diye bir tabir eklenmek üzere. Bir kanal açmak ve videolar ile fenomen olarak para kazananların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Yapım şirketleri bile artık kanallar açarak sosyal medyanın içinde milyonlar kazanıyorlar. Enes baturlar ,Ruhi çenetler vs bunlar yolunu yürümüş. Keseyi doldurmuş abileriniz olduğu için yaptıkları işleri inceleyebilirsiniz.

Benim video düzenleme dediğim ise bunlardan biraz daha farklı seslendirme ya da reklam amaclı video çekme gibi düşünebilirsin. Şahsın istediği animasyon bir videoyu şirketi için hazırlarsan en azından 100-200 TL gibi bir para kazanmış olacaksın. Bu da değişik para kazanma yolları içerisinde bir tanesi… Fikir çok beyin bedava bir başkası ile devam edelim.

Hava çok sıcak dışardan geldim saat 13:00 o güneş ne öyle hele bir de araba kullanıyorsan sanki biz bu ülkenin vatandaşı değiliz öyle yakıyor mübarek … Evimde kuzey cephe tshirt ü çıkartıp serin serin yazıma devam etmek güzel oluyor. Bir çay koyalım sohbet tadında karşılıklı rıfkı ile para kazanmanın yolları ile ilgili yazıma devam edeyim. Ev almak,araba almak ve daha rahat bir hayatı düşlemek adına internetten para kazanma konusu ile ilgilendiğimi kendime itiraf ediyorum. Yazıyorum belki de basit bir blog yazarıyım. Bu blog yazarak para kazanabileceğim ya da bir siteden para kazanmak istememin asıl amacını açıklamak isterim.

Benim mantığıma göre az çok ülkemizde her bireyin bir işi var. Günlük zaman diliminde çalıştığı işi haricinde bir gelir daha olsa ekstra para kazandıran fena mı ya çok güzel olur dediğini duyar gibiyim. Şubat 2019 de bir site açmışım şu an haziran ayındayız. Beş ay oldu siteyi açalı ilk başlarda acaba mı diyerek başladığım site şu anda günlük 15-20 TL arası bir adsense geliri getiriyor. Günlük ziyaretçi sayım 250-300 arası bu önümüzde ki 6 ay içerisinde 500-1K arası olur diye tahmin ediyorum. Para kazanma yolları içerisinde en kalıcı ,gerçekci ve kesin olanı yazarak para kazanmaktır dersem .-bu benim kendi fikrim – hiç alınma mutlaka diğer yöntemler de geçerlidir fakat ben ne bileyim site açmak özgün içerik oluşturmak ,düşüncelerimi kelimeler ile insanlara anlatmak hoşuma gidiyor rafık.

Rafık dedim alınma lafın gelişi blog yazarlığı yapmak ya da siteden para kazanmayı bir resimle sana kanıtlayabilirim.Şu an öğlen saatleri 10 TL yi geçmiş akşama kadar 20 lirayı bulur tahminim .Her geçen gün artan gelirler daha da iyileşerek artar umarım .

 

Diyeceksin ki ben site yapmaktan programlamadan anlamam nasıl blog açılır ? bilmem html veya php bilmene gerek olmadan wordpress ile site açıp sende ilgilendiğin alanda site açarak para kazanabilirsin. Motivasyon çok önemli.. Arap atı gibi olma bu yol uzun bir maraton düzenli olmak ve disiplin halinde çalışmak çok önemli internetten para kazanma senin için üç günlük heves ise hiç bulaşma en azından cebindeki üç kuruş parayı buralara harcamak yerine git bir arkadaşınla çay bahçesinde iki çay iç temiz hava al kuşlara çiçeklere bak ki gönlün açılsın. Bu işlerin kalemi değilsindir. İnternet zenginleri diye bir kitap var yabancı bir yazarın daha yeni onu araştırdım .İnternette satılsa da ben kitabı o eski usül kitapçılardan almayı severim. Biraz dolaştım bulamadım.

Kitaplar kişilerin bilinçaltına mükemmel etki eden faktörlerden bir tanesi sayfaları okudukça bazen diyorum aman hep söylenen klişeler vs gibi yazara kafa tuttuğum anlarım da olmuyor değil hani farketmeden yazılanları beynimize yazıyoruz. Beyni olumlu bildirimler ile programlıyoruz bir bakıma .

Gerçekçi olan bir diğer yaklaşım ise bana göre somut örnekler. Yazmayı adet haline getirmiş bir kaç blog sahibi var ilgilendikleri hobilerinde insanlara yardımcı olmak adına karşılaştıkları sıkıntıları ve çözümlerini insanlar ile paylaşarak ciddi gelir elde ettiklerine şahidim. Ev hanımları için birebir olan bu site açma fikri uygulanabilir. Usta bir kalem olmanıza gerek yok kendiniz olmanız yeterli gelecektir. 

Para kazandıran Site fikirleri 

Belli başlı internet sitesi fikirlerini hepimiz duymuşuzdur. Rekabet oldukça fazla ve her gün milyonlarca site açıldığına eminim. Bu işte közün üstüne benzin dökmek gibi bir anda parlayan ve sönen siteler çöplüğü olmamak adına  Ne sitesi açsam ? diyorsan düzenli ve özgün olacaksan ne açacağının pek önemi yok rıfkı.

Benim gibi adsense üzerinden para kazanma yolunu deneyeceksen kişilerin eğilimlerini araştırmanı tavsiye ederim. İlgilendiğin alan mesala ebru sanatı, Ebru sanatı bilmiyorsan eğer kurtlar vadisinde polatın babası ömer baba’nın bir tekneye boyalar ile şekil verip sonra o şekli ebru kağıdına aktardığı eski sanatlarımızdan başlıcası. Ebru sanatı için insanlar ne arıyor ?

Ben dışardan bir kişiyim rıfkı aklıma gelenleri yazarım.

Ebru teknesi,ebru fırçası,ebru motifleri,ebru dersleri ,ebru malzemeleri ile ilgili insanların araştırmalar yaptığına eminim .Sen ebru üstadısın ve bunların en iyileri hangisidir bilirsin. Ne nerden daha ucuza alınır bilirsin . Belki de bu site üzerinden yaptığın ebru tablolarını bile satabilirsin. İnsanlara yardımcı olmak düstürun olsun emin ol ki Allah(c.c)  de sana yardımcı olacaktır. Birisinin elinden tut ki düştüğünde birisi de senin elinden tutsun. 

Para kazandıran site fikirlerini izin verirsen madde madde yazmak isterim.

  • Film siteleri: online film izlenen sitelerdir daha çok bahis siteleri falan bu tarz sitelere giriş çıkış fazla olduğu için reklam verirler. Güzel para kazandırır denemek lazım aklına yatarsa…
  • Seyahat siteleri: Deneyimler her zaman para kazandırır. Seyyah isen çok gezerim ben diyorsan mutlaka gezi bloğu açmalısın . Ne nerede yenir ? Nasıl gidilir ? nerede kalınır ? gibi gittiğin yerlerdeki deneyimleri anlatırsan bu çok ilgi görüyor.
  • Hazır ofis kiralama : Bu arama çok tatlı para kazandırıyor neden diyeceksin tıklama başına 30-40 tl ödemesi olan bir arama . bununla ilgili otoriter bir site para kazanmaktan başka çaresi olmayan bir girişim olacaktır.
  • Forex ve Borsa: forex ve borsa siteleri yatırım ile ilgili olan kişilerin piyasalar ilgili verdiği bilgiler değerli olacaktır. Borsa nasıl oynanır? Borsaya nasıl başlanır ? Forex nedir ? bunlar çok merak ediliyor . Para ile ilgili siteler kısaca kazandırır. 
  • Yeni iş fikirleri : Yeni iş kurmak isteyenlere fikirler veren evde ek iş imkanı sunan platformlar değerlidir. Geleceğin meslekleri ,internetten para kazanma , sermayesiz yapılabilecek işler gibi konuları içeren bir site çok hit alacaktır. Unutma herkes zengin olmak istiyor. Fakat bunu sadece inanan ve çalışanlar başaracak .

Bir laf vardır para parayı çeker internetten para kazanmak istiyorsan bu laf burada da geçerli para ile ilgili olan şeyler kazandırır. Bir haber okudum daha yeni domain satışından rekor para kazanılmış . Tam tamına 30 milyon dolar hem de nakit . voice.com domain adresi bu paraya satılmış yıllar önce rekor 13 milyon dolar da idi. Bir yazılım firması facebook ‘a alternatif bir sosyal medya ağı oluşturmak üzere bu alan adını satın almış . 

Domain alıp satarak da para kazanıldığının sanırım gerçekçi kanıtıdır. Bizde boş laf yok jenerik domainler alıp satarak ayda 3000 -5000 TL kazanan kişiler tanıyorum. Para kazanma konusuna farklı bir bakış açısı ne de olsa yapılabilir.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir