Para Kazandıran Siteler

Para kazandıran siteler ne zamandır aklımdaydı. Özenle hazırlanması gereken bir konu olduğu için internetten para kazanma yolları araştıranlara sağlıklı bir yazı sunmak istedi. Para kazanmayı pasif bir gelir modeli olarak değerlendirmek isteyenlerin her geçen gün sayısı artıyor. İnternet ve teknolojinin gücünü parasal olarak hissedenler için uyurken bile para kazandıran siteler ile ilginç düşünceleri bulunuyor.

Para kazandıran siteler , bloglar ve sayfalar hakkında ekşi ,youtube ve bir çok sayfaya göz attım. Fark ettiğim önemli bir şey oldu. Sitelerin para kazandığından az çok herkesin haberi var . Para kazanma yolları ile nasıl yapıldığından çoğu kimsenin haberi yok. Aslında orada böyle bir tanım var fakat içerik hakkında halkımız çok bilgi sahibi değil.

Merak edilen başlıklara hep beraber bakalım. Madde madde yazayım.

  • Para kazandıran siteler  2020-2021 ve 2022: Sene bazlı olarak değişen her sene için fikirler ve yollar değişebiliyor. Para kazanma ile ilgilenenler o yıl hangi yıldaysak bunu sorararak yeni birşeyler var mı acaba diye bi bakınıyorlar.
  • Para kazandıran site kurmak , bu işe girmek istiyorum fakat nasıl inşa edeceğimi bilemiyorum. blog nasıl açılır sorusunu google amcaya sorarak site nasıl açılır öğrenebilirsiniz.
  • Para kazandıran arkadaşlık siteleri , ücretsiz versiyonları olduğu gibi arkadaş bulma ,tanışma imkanı sunan bu tarz siteler genellikle ücretli üyelik sistemi ile çalışır. Gold üyelikli aylık ,yıllık hatta haftalık paketler şeklinde ücretlendirme modelleri ile para kazanabilirsiniz.

  • Para kazandıran blog siteleri, belli bir konu alanında haftada düzenli bir şekilde içerik üretilerek oluşturulan sitelerdir. Öznel yapısı ile kişinin ilgilendiği alanda özgün içerik üreterek , adsense gibi reklamcı firmalar üzerinden ek gelir elde edilebilir. Blog siteleri düzenli bir gelir modelidir. Düzenli çalışılırsa en fazla bir seneden sonra pasif gelir sağlamaya başlar. Ürün tanıtımları ,satış ortaklığı ile daha fazla para kazanmak mümkündür. Tanıtım yazıları ile sadeceon, fiver gibi freelance çalışma modelleri ile de internetten kazanmak daha da güvenilir hale gelmiştir.

Reklam tıklayarak para kazandıran siteler

CPCve PTC ,click başına ödeme alabildiğiniz ve ödeme eşiğini geçtiğiniz zaman paranızın hesabınıza aktarıldığı sitelerdir. Adsense de bir reklam firması olması yönüyle bu tarz siteler ile karıştırılmamalıdır. Reklam tıkla para kazan tarzı siteler daha çok yurtdışı odaklı sitelerdir.Pioneer ,papara gibi ödeme kanalları ile çalışırlar. Önceden paypal türkiye den çekilmeden , bu tarz sitelerden paypal hesabı ile ödeme alınabiliyordu.

Refarans linkleriniz ile alt üyeniz olan kişiler üzerinden de onların kazançlarından yüzdeler ile ayrıca para kazanabildiğiniz reklam tıkla para kazan sitelerinin türk versiyonları da var. Türk ptc  siteleri ile ilgili ayrıntılı bir liste yayınlayacağız.

Yurt dışı ve Türk anket siteleri de para kazandıran siteler içerisinde yer alabilir. Anket doldur para kazan şeklinde hafızalarımızda yer alan bu siteler ile anket firmaları listesi başlığında bir yazı yayınlamıştık. Detaylı bilgi için o yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

“Para Kazandıran Siteler” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir