İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanma çok ilgi gören ve çoğu az para ile ya da sermayesiz iş kurmak isteyenlerin hep hayallerinde yer alır. Hiç tanımadığınız kişilere e-ticaret sayesinde elinizdeki ürünleri satabilirsiniz. İstanbul ,Ankara ,İzmir veya Konya nerede oturduğunuzun hiç önemi yok. Kargo şirketleri ile Türkiye nin her yerine ürün göndererek internetten para kazanmak mümkün.İllaki bir ürün satmana da gerek yok. Klasik arabalar, İnternet siteleri ya da oyunlar ile ilgili isen bu alanlar da da siteler oluşturarak adsense ,admatic gibi reklam ortakları ile sitenden gelir elde edebilirsin. Gerçekten kazanan onlarca kişi var . İnternetten para kazanmak çok kolay ve hızlı olabiliyor. Her gün binlerce blog ya da site kuruluyor. Para kazanma temeli olan herkes bu sektöre adım atıyor. Emekliler, ev hanımları, işsiz kalanlar ya da kendi işinin patronu olmak isteyen her kişi hayatında bir kere olsun internetten para kazanma diye google amcaya soru sormuştur. Belki de sen de bu soruyu sorup buraya gelenlerdensin bilemiyorum.

İnternetten Para Kazanmak Kolay mı ?

Hiç bana sorma rıfkı ya sor . Hele bir sor bin ah işit binlerce şehir efsanesi anlatacak sana . Dilden dile dolaşan Kolay diyecek hızlı diyecek ve gerçekten para kazananların varlığından haberdarsın ki sende bu konu da bir şeyler öğrenmek istiyorsun.

Ev almak ,araba almak kitleleri sitene çekmek ile ilgili bu dediğim tabi site sahipleri için geçerli. Benim nasıl bir sitem olabilir ? Gelir getiren siteler gibi aramalar ile vakit kaybetme . Her site belli bir süre sonra gelir getirmeye başlıyor . Kimi 3 ay sonra kazanmaya başlıyor . kimisi 2 yıl sonra sabırlı isen mutlaka senin sitende alexa üzerinde değerlendirdikçe internetten para kazanmak daha da kolay ve hızlı hale gelecek. Kolay desem yalan olacak bir emek gerektiriyor. Boş vaktin çok ve araştırmayı seven bir insansan sana kolay gelecektir.

Kolay ve hızlı ,göreceli bir kavram bana kolay gelen sana zor gelebilir. Bana göre hızlı olan rıfkı ya göre sabır törpüsü olmayı gerektirebiliyor. Bu söylediğimi ciddiye al ve güven

Şu an elektrik su ve doğalgaz faturalarımı adsense ödüyor. Daha fazlası için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor. Site tanıtımlarını toplu mail hizmetlerini kullanarak yapmak etkili bir para kazanma aracı oluyor. Deneyebilirsin. Satış ortaklığı yaparak para kazanmak istiyorsan e-mail pazarlama hakkında biraz araştırma yapmanı öneririm.

İnternetten para kazanma ile ilgili kaynaklar araştırdım . Şu kitaplara bir göz atabilirsin.

  • İnternet Zenginleri
  • Küçük işlerle büyük paralar kazanmak
  • Para kazanmak senin elinde
  • Para kazanma ve kullanma sanatı
  • Az para kazanmak kader değil
  • Kolay para
  • İnternetten para kazanmanın 101 yolu
  • internetten para kazanmanın 43 yolu

Bu konu da karşıma gelen e-kitap ,pdf ve epub kitaplar da var fakat ben bir kitabı elime alıp sayfalara dokunmadan kitap okuduğumu hiç anlayamıyorum. Tabletten kitap okumanızı sağlayan onlarca android uygulama mümkün fakat bu kitapların internette indirme dosyalarını bulmak çok zor , en azından benim karşıma gelmedi.

İnternetten para kazanmak için fikirler ,yöntemler ve yollar anlatılsa da tek bir geçerli olan kural var . Kayanın üstüne damlayan su damlası gibi zamanla hırsını aşındırmalısın. Öğrenciler için tatmin edici bir kaç yöntem olsa da çoğumuzu tatmin etmeyecek internetten para kazanma yöntemlerini ciddiye bile almıyorum.

Yukarda saydığım kitaplar içerisinde internetten para kazanan kişilerin önerileri  ve hayat hikayeleri var. Düşünce tarzlarını anlayabilirsen milyoner akla sende sahip olabilirsin. Bir kitapta okumuştum düşüncelerimiz duygularımızı duygularımız davranışlarımızı etkiliyor. Davranışlar da sonuçları ortaya çıkarıyor.

İnternetten para kazanma  yolları ,fikirleri ve siteleri denenirken bilmeniz gereken bir şey daha var. O da para yaklaşımları, para kazanma ile ilgili çocukluğunuzun anıları neler, Para kavramı ilk çocukluk yıllarında öğrenilen bir kavram olduğu için, aileden ve yakın çevrenin para ile ilgili düşünceleri seni de ister istemez etkiler.

Şu söylediğim ile internetten para kazanma fikrini ortaya atmadan önce para yaklaşımı çözmen gerekecek. Para senin için zor günler için biriktirilen ,harcamayıp yatırım yapılan varlığı ile seni rahatlatan bir araç mı yoksa ferahlık bolluk için kredi borçlarını kapatmak istediğin borçlarından kurtulup zengin olma fikirlerini süsleyen bir mekanizma da olabilir. Bunu kendine sorup cevabını kendin oluşturmalısın.

Şimdiye kadar bir çok yoldan para kazanmak için denemeler yaptığına eminim . Bir kağıt kalem çıkarıp neler denemişsen yazmanı ve neden başarıya ulaşamadığını çözümlemen gerekir. İnternetten para kazanmak için doğruları bilmek kadar önemli olan ise nerede hata yaptığını öğrenmektir. Hatalarını öğrenirse insan tekrarlamaz ve para kazanmamak için hiç bir engel kalmaz. Rıfkı ya söyledim benim hatam çabuk sıkılmak sabretmemek ve düzenli çalışmamak .Başarılı olabilmem için bunların tam tersini yapmalıyım.

Çok oku… İşin sırrı bu..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir