Blogdan Para Kazanmak

internetten para kazanma yolları içinde en sade ve en güvenilir yöntem olan blogdan para kazanmak için özveri ile çalışma gerekir. Aklımıza bir takım sorular geliyor olabilir. Nedir bu sorular ? Blogdan para kazanılır mı? Kaç para kazanılır ? Blogdan kazandığım parayı nasıl alırım ? Hatta biraz daha ileri giderek rıfkı gibi blogdan para kazanılır mı ? diye soranlarınız bile çıkacaktır.

Evet arkadaşlar tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki blogdan para kazanmak mümkün.Sende kimsin samimiyetin kaç para eder diye söylenenlerimiz olabilir. Haliyle internetten para kazanma fikri hala beyinlerimiz de gerçek bir alana tam anlamıyla koyduğumuz bir terim değil. Samimiyetini yerim diyenler için 5 aylık bir sitenin adsense aylık kazanç ekranını sizlerle paylaşmak isterim.

Blogdan kaç/ne kadar  para kazanılır ?

Yukardaki resimde gördüğünüz üzere blogdan para kazanmak mümkün. Beş bin liraları geçen aylık ödemesini google adsense üzerinden alan bir ödeme faturasını sizlerle paylaştım. Kaç para kazanırım ,ne kadar para kazanırım diye merak edenlere kısa bir açıklama borçluyum. Ne kadar kazanacağınız tamamen size bağlı. Blogdan çok da para kazanabilirsiniz az da sitenizin ne kadar trafik aldığı ve reklamlara ziyaretçilerin ne kadar tıkladığına göre değişir. Ama siz sadece reklam sitelerinden para kazanma yolunu seçmez yanında ürün tanıtımı ve satış ortaklığını da ilave ederseniz internetten para kazanma sizin için kat ve kat artacaktır.

Blogdan Kazandığım Parayı Nasıl Alırım ?

Genellikle internetten para kazanma sitelerinin ödeme döngüleri vardır. Aylık ödeme yapanlar, iki hafta da bir ödeme yapanlar gibi. Bu sitelerin ödeme limitlerini geçtiğiniz an banka hesaplarınıza gönderilir. Önceden posta yoluyla çek şeklinde gelen ödemeler olurdu. Artık teknoloji çok geliştiği için blogdan kazandığınız parayı banka hesabınızdan alabilirsiniz. Bunun için İban numaranızı ödeme şekli olarak tanımlayarak yurtdışından blog kazançlarınızı beklemeniz gerekir. Adsense ile para kazanan bloglar için her ayın 21 inde ödeme eşiği geçilmişse bankanıza eft yoluyla gönderilir. Eft gönderildikten sonra da iki üç gün içerisinde hesabınıza yatmış olur. Adsense ödeme eşiği ne kadar ? diye soranlar için aylık ödeme eşiği 200 TL dir . İki yüz lirayı geçmeyen ödemeler bir sonraki aya devreder. 200 lirayı geçerse o ay içerisinde gönderilir.

Kişisel bloglardan para kazanma

Kişisel bloglar , özel isimleri ile birlikte alınan domainlerdir. Ad ve soyad şeklinde olan kişisel bloglardan para kazanmak çevre faktörü ile değişkenlik gösterir. Sosyal medya da facebook ,twitter ve instagram da popüler bir kişi ise kazançları da yüksek olacaktır. Kişisel bloglar genellikle birden çok konu alanında yazılar içerir ve günlük tadında rahat sayfalardır. Site ziyaretçileri ile bağ kurmak daha kolaydır. Deneyimlerden yola çıkarak her konuda içerik oluşturulabilir.

Blogla Para Kazanmak için bunlara dikkat edin.

  • wordpress blog siteleri için en iyisidir.
  • blogdan para kazanmak isteyenler ,seo konusunda az çok bilgi sahibi olmalıdır.
  • Durmadan yazmalı ve her gün daha iyisinin olacağını bilmelidir.
  • Vazgeçmeyin .Blog sitesi devamlılığı sever. Bir şeyler üretmekten zevk alın
  • Blogdan para kazanmak için belli bir süre beklemeniz gerekecek .Google blog sitenizi indeksledikçe daha fazla para kazanabilirsiniz.
  • İlk başlarda blog açtınız ve ilk günler can sıkıcı olabilir.

Para Kazandıran Blog Konuları

Blog konunuz para kazanmanız için çok önemlidir. Blog ne ile ilgili olacak ? Konu seçiminde amaç para kazanmak ise  anahtar kelime olan bir domain almalısınız. Para kazanma Yolları ile ilgili bir blog açtım ve parakazanmayollari.org adresini aldım.Burada amacım aramalardan en çok kişiyi çekmekti. Para ile ilgili bloglar reklam ücretleri yüksek olduğu için kazancı bol sitelerdir. Forex ,borsa ,bitcoin ve kripto paralar bunlara örnek olabilir. Rekabet yüksek olduğu için iyi çalışmalı ve özgün içerik oluşturmalısınız.

Kadınları ilgilendiren bloglar çok kazandırır. Kızlar soruyor , kadınlar kulubü gibi hiti yüksek sitelerden konu başlık fikirleri alabilirsiniz. Kadınlar sitelerde gezerken reklamlara daha çok tıklama yapıyorlar. Bu da blogdan para kazanmayı kolaylaştırıyor. Alışveriş bayanlar için vazgeçilmez konulardan .Makeup  , makyaj blogları da takip ediliyor. Youtube üzerinde bu tarz videolara mutlaka denk gelmişsinizdir.

Blogdan Para Kazanılır mı ?

yazarak para kazanma ve blogdan siteden para kazanmaya gönül vermiş herkes kendine aklına yöntemle mutlaka para kazanıyor. İnternetten para kazanmak isteyen ve bunun için çabalamaya hazırsan emin ol ki bir gün sana bir arkadaşın çay sohbeti arasında soracak. Blogdan nasıl kazanılır ? Ayda ne kadar kazanıyorsun diye sende bu yazıyı okuduktan bir buçuk iki sene geçmiş olacak hafif hafif ek gelir kazanmanın ,pasif gelir sahibi olduğun için başından geçen süreci anlatacaksın. Bir çok yanlış yapmış olacak ,tecrübelerinden faydalanması için madde madde yapmaması gerekenleri ,öğrenmesi gereken şeylerden bahsedeceksin.Kimileri az kimileri çok mutlaka bir gelir elde eder.

Kişisel blog mu açsam ? Niche Blog mu açsam ?

Bu ikisi hakkında kararsız kalanlar olabilecek öncelikle niche ne demek bilmeyenler için kısa bir açıklama yapalım. Para kazandırabilecek bir konu üzerine site kurma ya da blog açmaya verilen isim diyebilirim. İkisinin de kendine göre avantajları olduğu gibi amacınız internetten para kazanma ise niche blog üzerine gitmek daha yararlı olacaktır. Alan adınızı da niche blog alanında seçerseniz daha çok blogdan para kazanç sağlarsınız.

Kişisel bloglar ,belli bir konuda takılı kalmayan o gün ne ile ilgili yazmak istiyorsan yazabileceğin.Gerekirse kimse okumasın kafasında bir web günlüğü oluştururum ben yıllarca da yayınlanır düşüncesindeyseniz sizin aradığınız şey bu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir